KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229063
nr 1522 9063
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Oljemålning, Solstolar. Signerad. Olja på duk, 50x54 cm, yttermått inklusive ram: 52x56 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:03:08
20/2 15:41:47
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås